Beveik kiekvienam iš mūsų turėjo kovoti su tokiomis ligomis, dėl kurių reikia vartoti antibakterinius vaistus, kad būtų pasiektas terapinis poveikis. Jie yra agresyvūs vaistai, susiję su mikroflora. Štai kodėl kyla klausimas, kaip greitai galite gerti alkoholį po antibiotikų, nes daugelis nenorėtų ilgai atsisakyti vyno, konjako, alaus, degtinės.
Klausimas yra dviprasmiškas ir nėra tiesioginio monosilabinio atsakymo į jį. Žiniasklaidoje yra skirtingų nuomonių. Kai kurie atostogų metu su švente teisingiau mano, kad atsisakyti gerti alkoholį, labiau pagrįstą kankinimu, o ne patikima informacija iš autoritetingų šaltinių. Toks įmonės asmuo sukelia užuojautą ir supratimą, paprastai niekas jo ne įtikina gerti. Tačiau kartais kas nors nurodo straipsnį, kuriame gydytojas populiariai paaiškina, kad jis ne visada trukdo atkūrimo procesui.
Kodėl jums nereikia gerti vaistų su alkoholiu
Kaip žinote, dūmai neįvyksta be ugnies. Gydytojai moksliniu požiūriu gali pateisinti draudimą naudoti antimikrobinius elementus ir tuo pačiu metu naudoti degtinę ar alų. Be to, jie teigia, kad per griežtai apibrėžtą laikotarpį galima vartoti antibiotikus po alkoholio. Specialistai kreipiasi į šiuos faktus:
- Etanolis biocheminiu lygmeniu žymiai sumažina antimikrobinių medžiagų terapinį poveikį;
- Alkoholio derinys su antibakterinės grupės narkotikais sukelia toksišką kepenų ląstelių pažeidimą, taip pat kitus vidaus organus;
- Alkoholio vartojimas slopina imunitetą, daro destruktyvų poveikį sveikatai, kuri vaistų gydymo metu yra ypač nepageidaujamas.
Aukščiau pateikti argumentai turi racionalų grūdą. Biocheminiai procesai, vykstantys organizme, yra ypač sudėtingi ir taip pat subalansuoti, todėl vidinių organų audinių prisotinimas su tokiu biologiškai aktyviu ryšiu, kaip etilo alkoholis, negali paveikti metabolizmo. Alkoholis tikrai gali žymiai sumažinti vaistų terapinį poveikį. Tai arba sunaikina aktyviosios medžiagos atominę struktūrą, arba neleidžia vaistų reakcijai su patogeninių mikroorganizmų baltymais. Be to, alkoholis gali išprovokuoti pagreitintą išsiskyrimą arba apsunkinti narkotikų absorbciją. Taigi sumažėja terapijos veiksmingumas arba išsivysto nepageidaujami šoniniai simptomai.
Poveikis kepenų funkcijai ir būsenai
Klinikinės medicinos moksliniai tyrimai ir praktika patvirtina destruktyvų poveikį antimikrobinių vaistų su alkoholiu kepenų derinį. Štai kodėl narkotikų vartojimo instrukcijos rodo kontraindikacijas ir šalutinį poveikį šiai nepaprastai svarbiai kūnui. Pacientams, sergantiems lėtinėmis kepenų ligomis, daugelis vaistų nėra. Jei sujungsite antimikrobinius vaistus ir alkoholį, neigiamas poveikis taps dvigubai. Po to, kiek atsigerti alkoholio po antibiotikų kurso, priklauso nuo bendros kūno būklės ir jo sugebėjimo atstatyti.
Esant fermentų įtakai, etanolis yra padalintas į vandenį ir anglies dioksidą, tačiau ne iš karto, bet apeinant tarpinę ypač toksiško junginio - acetaldehido, kuris yra apvalkalas, susidarymo stadija. Kuo greitesnis alkoholio skilimas, tuo mažiau žalos jis daro kūnui. Tačiau tuo pat metu antimikrobinių vaistų buvimas vidinių alkoholio organų audiniuose, alkoholio katabolizmas žymiai sulėtėja dėl fermento alkoholio dehidrogenazės slopinimo, reikalingo užbaigti etanolio padalijimo reakciją į paprastus junginius.
Etanolis tiesiogiai sąveikauja su antibiotikais
Norėdami sužinoti, kaip alkoholis veikia narkotikus, taip pat po to, kiek dienų galite gerti alkoholį pasibaigus antibiotikų kursui, buvo padaryta laboratorinė patirtis. Iš pradžių mokslininkai atliko eksperimentus su gyvūnais, o paskui pakvietė savanorius, kuriems buvo pasiūlyta atlikti terapinį kursą, naudojant antibakterinius vaistus. Dalyviai vienodai suskirstyti į dvi grupes. Pirmojo iš jų atstovams eksperimento metu buvo pasiūlytas alkoholio, antrasis nebuvo. Pagrindinis tikslas, kurį organizatoriai bandė pasiekti, yra nustatyti etanolio poveikį biologiniam narkotikų veiklai.
Eksperimento rezultatai parodė, kad dauguma antibakterinių vaistų yra šiek tiek arba visai ne sąveikauja su etilo alkoholiu - tai praktiškai nesumažino vartojamų vaistų efektyvumo. Ši išvada buvo padaryta ištyrus ir palyginus dviejų grupių antibakterinio vaisto terapijos rezultatus. Jie buvo identiški. Skirtumas neviršijo leistinos klaidos. Absorbcijos greitis, pasiskirstymas vidaus organų audiniuose, taip pat aktyviųjų medžiagų nutraukimas buvo maždaug tas pats.
Tačiau nereikia daryti skubotų išvadų, kad tuo pat metu naudojami antibiotikai ir alkoholis yra visiškai saugūs. Ekspertų prašoma atsižvelgti į kai kuriuos niuansus:
- Eksperimentas buvo išskirtas ir nepatvirtino kitų tyrimų, todėl neturėtumėte reikalauti saugumo vaistų ir alkoholio derinio;
- Mažos alkoholinių gėrimų dozės buvo siūlomos eksperimentinės, o realiame gyvenime saikingai saikingai naudoti degtinę ir alų retai;
- Tyrimai buvo susiję tik su vaistų sąveika su etanoliu, šio derinio įtaka vidaus organų būklei nebuvo ištirta, todėl neįmanoma paneigti neigiamo poveikio.
Tai buvo pirmas bandomasis žingsnis į išsamų atsakymą į svarbų klausimą apie tai, kiek galite gerti alkoholį po antibiotikų kurso, todėl nėra galutinių ir nedviprasmiškų rezultatų.
Priežastys atsisakyti gerti gydymo metu
Klinikinė medicina turi visą teisę tvirtinti, kad reikėtų vengti alkoholio ir narkotikų derinio. Net jei jų abipusis veiksmas nėra tinkamai ištirtas, tada etanolio įtaka sveikatai yra pakankamai žinoma, kad būtų padarytos tam tikros išvados. Neįmanoma to paneigti:
- Alkoholis pažeidžia metabolinius procesus, jei reguliariai geriate;
- Etanolis išprovokuoja cukraus padidėjimą kraujyje;
- Alkoholio vartojimas lemia fizinį ir nervinį išsekimą;
- Alerginės reakcijos rizika padidėja pagal dydį.
Kiekvienas asmuo turi individualias vidinių biologinių procesų savybes, todėl beveik neįmanoma numatyti kūno reakcijos, tačiau vargu ar tai bus teigiama.
Alkoholio sąveika su antimikrobiniais vaistais
Remiantis eksperimentu, gėrimų, kuriuose yra alkoholio, priėmimas neturi įtakos daugumos antimikrobinių medžiagų farmakologinėms savybėms ir neišprovokuoja reikšmingo šalutinio poveikio. Tačiau yra antimikrobinių vaistų, kurių negalima vartoti kategoriškai su alkoholiu, nes šis derinys sukelia tikrai pavojingų padarinių.
Tik po kelių dienų galite gerti alkoholį po antibiotikų, turinčių įtakos metabolizmui. Pavyzdžiui, tokiems vaistams kaip cimetidinas, ketokonazolas, artruoti ir analogai reikalauja, kad fermentas dalyvautų būtinoje biocheminėje reakcijoje, taip pat padalijant etanolį. Jo atsargos yra ribotos. Kai vartojama didelėmis etanolio dozėmis, kyla konfliktas. Fermentui tiesiog pradeda trūkti sąveikos su vaistu arba reakcijai su etilo alkoholiu. Pirmuoju atveju mes tikrai stebėsime vaisto vartojimo terapinio efektyvumo sumažėjimą, taip pat galimas alergines reakcijas ir padidėjusį vaisto šalutinį poveikį. Jei neskyrėte etanolio, tada negalite išvengti ūmaus intoksikacijos su visomis išeinančiomis pasekmėmis. Štai kodėl šios rūšies antimikrobiniai vaistai tuo pačiu metu su alkoholiu neįmanoma.
„Disulfir“ yra pagrindinė uždraudimo alkoholio vartojimo antimikrobinio gydymo metu priežastis. Įvedus etanolio katabolizmą organizme, kaupiasi anksčiau minėtas acto aldehidas - acetaldehidas. Tai yra stiprus toksinas, turintis visuotinį neigiamą poveikį organizmui. Dažniausi ir nemaloniausi apsvaigimo požymiai:
- pykinimas su vėmimu;
- nevirškinimas;
- ūmus galvos skausmas;
- gausus prakaitavimas;
- Bendras silpnumas, galvos svaigimas;
- tachikardija;
- didėjantis slėgis.
Sutikite, kad tokia fizinė būklė aiškiausiai įrodo tezę, kad po kelių dienų per kelias dienas reikia vartoti antibiotikus po alkoholio, kad etanolis ir jo toksiški skilimo produktai sugebėtų natūraliai išeiti iš kūno.
Beje, į disphum panašią reakciją vadinama narkotikų dėka narkotikų, draudžiančių terapiją dėl lėtinio alkoholizmo-disulfiramo. Dėl jo vartojimo alkoholikai atsisako vartoti alkoholį būtent dėl to, kad išsivysto panikos baimė dėl ūmaus intoksikacijos simptomų. Vaistas skiriamas į poodinį sluoksnį (implantuotas), iš kurio jis palaipsniui patenka į kūną, ir blokuoja fermento, atsakingo už etanolio padalijimą, vystymąsi.
Kokios komplikacijos laukti
Po to, kiek laiko galite ramiai vartoti alkoholį po antibiotikų eigos, priklauso nuo antimikrobinio vaisto (jo asimiliacijos ir išsiskyrimo greičio), taip pat nuo individualių žmogaus metabolizmo savybių.
Gydytojai pabrėžia, kad draudimas netaikomas tik stiklinei konjako ar degtinės. Turite pamiršti apie vyną, alų, mažai alkoholio gėrimų. Be to, etilo alkoholis dažnai yra ir kituose maisto produktuose, taip pat narkotikuose, todėl turėtumėte atkreipti dėmesį į šį aspektą.
Dažnai galite išgirsti, kad kažkieno pažintis vartojo alkoholį ir vartojo antimikrobinius vaistus be jokių neigiamų padarinių. Tačiau niekas nežino, kas nutiko šio asmens kūnui, koks efektyvus gydymas pasirodė, kiek laiko jis truko, kaip jis dabar užsiima verslu su sveikatos būkle. Tuo tarpu klinikinės medicinos praktikoje buvo užfiksuota daugybė atvejų, kai žmonės nesilaikė rekomendacijų, kiek vartoti alkoholį po antibiotikų, tačiau jį vartojo gydymo proceso metu, todėl tapo aukomis:
- sutriko kepenų darbas;
- anafilaksinis šokas;
- Smegenų ir centrinės nervų sistemos darbo nesėkmės apskritai (stiprūs galvos skausmai, lydimi galvos svaigimo, pykinimo su vėmimo atakomis, konvulsyvių priepuolių);
- ligos virškinimo trakte;
- miego funkcijos;
- padidėjęs slėgis;
- neigiamos odos reakcijos (dermatitas);
- širdies ritmo sutrikimai;
Mūsų natūralų filtrą labiausiai kenčia kepenys. Nepaisant ląstelių atnaujinimo galimybės, paaiškėja, kad tai yra toks stiprus neigiamas poveikis, kad galiausiai praranda savo funkcionalumą.
Paskutinis ginčo žodis apie alkoholio ir antibiotikų derinį
Pasibaigus vaistų terapijai, prieš pradėdami alkoholinių gėrimų vartojimą, turite atlaikyti kelias dienas. Taip yra dėl vaistų pašalinimo iš organizmo, ir tam reikia tam tikro laiko. Visų vaistų metu maksimali koncentracija kraujyje ir išsiskyrimas yra skirtingas. Tai visada nurodoma instrukcijose.
Alkoholiniai gėrimai vienu metu nerekomenduojami ne tik naudojant antimikrobinius vaistus, bet ir su kitais narkotikais. Tačiau antimikrobiniai vaistai yra vienas iš nedaugelio, kuriems draudžiama kategoriškai. Jei ketinate atlikti gydymą, būtinai paklauskite gydytojo - po to, kai po antibiotikų galite gerti alkoholį.
Nepaisant to, kad ekspertų nuomonė apie ekspertų nuomonę apie tuo pačiu alkoholinių gėrimų ir antibakterinių narkotikų vartojimo priėmimą buvo suskirstyta (išskyrus tuos narkotikus, kurie yra aiškūs apribojimai), dauguma gydytojų yra linkę į išvadą, kad gydymo procese geriau atsisakyti alkoholio.
Bet kokiu atveju alkoholis yra toli nuo produkto, dėl kurio verta rizikuoti sveikata, net jei rizika atrodo nereikšminga. Nieko baisaus neįvyks, jei 2 savaites tapsite aistringu tortaleriu. Net sveiko žmogaus kūnas laikui bėgant ganosi priešais alkoholį. Ilgai geriantis alkoholis sukelia daugybę įvairių somatinių ir psichinių sutrikimų. Jei asmuo ligos metu neatsisako alkoholio, tada galime užtikrintai pasakyti, kad šiuo laikotarpiu įsibėgės fizinis ir psichinis degradacija. Net jei jūs galėtumėte vartoti alkoholį vienu metu su vaistais, vis tiek nereikia to daryti. Etanolis yra nuodai, ir tai, kiek degtinės sulaužė likimą, negalima suskaičiuoti.